Smycze i taśmy dla psa – wybierz wygodne i funkcjonalne smycze dla psa od PetSmile

Szykujesz się do przyjęcia psiaka do swojego domu i zastanawiasz się jakie smycze i taśmy dla psa najlepiej się sprawdzą? A może Twoja stara smycz się zużyła i szukasz rozwiązania, które będzie najtrwalsze, a jednocześnie funkcjonalne i komfortowe dla pupila? Z poniższego artykułu dowiesz się, czym kierować się przy wyborze najlepszych linek dla psów oraz czym charakteryzują się modele smyczy dostępne w sklepie PetSmile.

Czym powinny charakteryzować się smycze dla psa?

Pierwszą ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę, wybierając smycze dla psa, jest materiał, z którego smycz została wykonana. Odpowiednio dobrane tworzywa potrafią w znaczący sposób zwiększyć komfort codziennych spacerów z psem – zarówno z perspektywy psa jak i opiekuna.

Taśma z jakiej wykonana jest smycz dla psa na codzienne spacery powinna być lekka, miękka, ale też mocna – zwłaszcza gdy nasz pies jest duży i silny. Świetnym rozwiązaniem są smycze dla psa z taśmy rurowej, które są delikatne dla naszych rąk, a przy tym wyjątkowo lekkie i solidne. Poza taśmą z jakich wykonane są smycze dla psa, ważne są też okucia czyli elementy metalowe, przede wszystkim karabinek, który służy do przypięcia smyczy do obroży lub szelek. Jego wytrzymałość to gwarancja bezpieczeństwa Twojego psa podczas spaceru, dlatego nie należy nigdy sięgać po karabinek zbyt mały lub kiepskiej jakości.

Doskonałym wyborem, który sprawdzi się podczas spacerów nad jeziorem, czy też w lesie, gdzie ryzyko pobrudzenia jest największe, są smycze dla psa z powłoką PCV lub wykonane z tworzywa BioThane®. Dzięki właściwościom wodoodpornym wykazują się one wysoką odpornością na brud – nawet podczas spacerów w uciążliwym, błotnistym terenie. Po spacerze z psem wystarczy opłukać je pod wodą, a będą wyglądały na nowe. Co równie istotne, taśmy dla psa z BioThane® i PCV nie zmieniają swoje wagi w przypadku zabrudzenia, ponieważ nie nasiąkają wodą. Wykonane z tych tworzyw smycze dla psa nie ślizgają się także w dłoni, gwarantując pewny chwyt nawet w niekorzystnych warunkach atmosferycznych.

Linki dla psa – jaką długość wybrać?

Kolejnym dylematem, który napotykają właściciele czworonogów przy wyborze akcesoriów spacerowych, jest kwestia długości linki dla psa. Istnieje wiele czynników, które wpływają na wybór odpowiedniego modelu. Jednym z nich jest miejsce, w którym będą się odbywać spacery. W zatłoczonym mieście, gdzie przemieszczają się ludzie i samochody warto zdecydować się na krótsze smycze dla psa, które znacznie zwiększają kontrolę właściciela nad poruszającym się psiakiem. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach będą linki dla psa 2-3 metrowe. Na tyle długie, by spacer był przyjemnością, ale też gwarantujące bezpieczeństwo psa, który mając ograniczone pole poruszania się nie będzie mógł wybiec na ulicę, czy podbiec do obcych ludzi. Inaczej sytuacja kształtuje się w przypadku dłuższych spacerów w naturze. Wtedy najlepszym wyborem będą linki dla psa 5, 10, a nawet 20 metrowe. Zapewniają one większą swobodę poruszania się psa, a tym samym pozwalają zaspokajać jego potrzeby behawioralne, w tym dotyczące eksploracji nowego środowiska. A w końcu to szczęście i komfort psa jest najważniejsze!

Treningowe taśmy dla psa

W obecnych czasach, właściciele psów, coraz częściej decydują się na współpracę z psim behawiorystą lub trenerem. Aby praca ta była efektywna warto sięgać po treningowe taśmy dla psa, których długość nie odbiera psu swobody, ale daje opiekunowi pełną kontrolę nad realizacją komend przez psiego ucznia. Ze względu na różne rozmiary, treningowe taśmy dla psa można z łatwością dopasować zarówno do małych, średnich, jak i olbrzymich ras. Na ich użyciu skorzysta zwłaszcza nauka takich komend jak “do mnie” lub “zostań” oraz aportowania. Taśmy treningowe dla psa to także doskonałe wsparcie pracy terapeutycznej z psem lękliwym i agresywnym.

Ponieważ smycze lub linki dla psa to produkty, których używamy kilka razy dziennie, poza trwałością i funkcjonalnością warto również dopasować estetykę smyczy do naszych osobistych preferencji, tak by cieszyła oko każdego dnia. Na stronie internetowej https://www.sklep.petsmile.pl/kategoria/smycze-i-linki/1/3.html znajdziesz taśmy dla psa o różnorodnej kolorystyce i wielu pięknych wzorach. A jeśli Twój pies podczas spacerów nie lubi być dotykany lub nie chce witać się z innymi psami, pomyśl dodatkowo o zakupieniu dla niego żółtego dodatku spacerowego np. bandamki, która ma na celu zakomunikować, że pies potrzebuje więcej przestrzeni i nie chcemy, by ktoś do niego podchodził. Zwyczaj ten jest coraz powszechniej stosowany na całym świecie, dzięki czemu wiele osób wie już, co oznacza żółta chustka lub wstążka na smyczy lub obroży psa. Jeśli chcesz zatroszczyć się o najwyższy komfort Twojego psa wybierz smycze dla psa, linki i taśmy treningowe dostępne w ofercie sklepu PetSmile.