5 najdroższych ras psów na świecie

Jeżeli jesteś ciekawy, jakie ceny mogą, osiągać za czworonożnego pupila sprawdź, nasz ranking, który prezentuje najnowsze ceny z przełomu 2022 a 2023, które mogą zobrazować Ci 5 najdroższych ras psów na świecie. Jesteś ciekawy i gotów? Zapraszam na nasz ranking!

Miejsce 1. Pies Faraona

Pies Faraona nie jest bardzo znaną rasą psów w Polsce a ich przedstawicieli u nas w kraju jest, bardzo mało. Jednakże nie spowalnia go do jednego z najdroższych psów na świecie. Przedstawiciele rasy pies, Faraona pochodzą z Malty. Jednakże ile może osiągnąć cena tego psa? Zawirowuje się w cenach od 6.500 do nawet 25.000 złotych.

Miejsce 2. Chow Chow

Nieco tańsza, ale i bardziej znana rasa psów to Chow Chow ich przedstawicieli również możemy dostrzec w Polsce. Jest to nieduży pies z długimi włosami. Psy te są znane ze spokoju braku nerwów, jeżeli szukasz, takiego psa to ta rasa kosztuje, od 3.500 do nawet 5.000 złotych w Polsce.

Miejsce 3. Pomeranian

Pomeranian inaczej znany jako szpic miniaturowy. Ta rasa psa jest bardzo dobrze znana u nas w Polsce i szerzej została opisana na polskim blogu pieseczek.pl. Jest, on małych rozmiarów często są, one białe i puchowe a jego waga często nie przekracza 3 kilogramów. Rasa ta kosztuje w Polsce od 3.000 do 4.500 złotych.

Miejsce 4. Samojed

Kto by nie znał jednego z najmądrzejszych psów na świecie? Samojed jest to duży masywny puchowy z białą sierścią pies, którego często możemy w Polsce zobaczyć. Zastanawiasz, się ile kosztuje? Takie psy najczęściej kosztują od 2.500 do 4.000 złotych, jednak i czasem można kupić nawet i za 18.000 złotych.

Miejsce 5. Owczarek Niemiecki

Owczarek Niemiecki w Polsce jest już bardzo dobrze znaną rasą psów od wielu pokoleń. Jednak co się stało, że ten pies tutaj trafia? Możemy przecież owczarka takiego kupić za 900 złotych to prawda, ale ta rasa psów tak często choruje, że jego leczenie oscyluje w 10.000 złotych, dlatego znalazł się na ów liście.