Zabawki dla kota – jakie propozycje zadowolą pupila?

Zabawa to niezwykle istotny element życia. Nie inaczej sytuacja wygląda w przypadku kotów. Koty domowe dzięki obecności w domu tego rodzaju akcesoriów nie będą się nudziły pod nieobecność właścicieli.

Zabawka dla kota – sztucznej myszy

Koty mają wewnętrzny instynkt łowiecki. Z tego względu zabawka w formie grzechoczącej lub piszczącej myszy powinna przypaść do gustu zarówno małym kociątkom, jak i dorosłym kocurom. Pupile uwielbiają urządzać polowanie na tę zabawkę, gdy zostanie ona rzucona przez właściciela. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest również przystępna cena.

Zabawka dla kota – wędka 

Zabawka w formie wędki to również atrakcyjne cenowo rozwiązanie, a zapewnia zwierzęciu dużą dawkę rozrywki. Zabawa z udziałem wędki polega stricte na interakcji pomiędzy właścicielem a kotem. To od osoby sterującej wędką zależy dynamika zabawy i dostosowanie jej do możliwości zwierzęcia. Zabawa może polegać na czajeniu się kota, gdy przedmiot jest ciągnięty po podłodze lub dynamicznych skokach i szybkim biegu, gdy będzie on znajdować się nad ziemią. Taka interakcja ze zwierzęciem powinna być w pełni bezpieczna nawet dla dzieci, ponieważ redukuje ona ryzyko ewentualnego nieumyślnego zadrapania.

Zabawka i drapak w jednym

Właściciele kotów mają dostęp do szeregu różnych drapaków. Bez wątpienia najbardziej atrakcyjnym dla zwierzęcia rozwiązaniem jest zakup kilkopiętrowej konstrukcji. Zwierzaki uwielbią spędzać na niej czas, bawiąc się i śpiąc. Taki drapak zawiera m.in. jaskinie, piłki do zabawy, czy drabinkę przeznaczoną do wspinaczki. Można postawić również na nieco mniej kosztowne rozwiązanie, zawierające drobny element dostarczające rozrywki. Dodatkowo warto umieścić na nim kocimiętkę.