Czy pająk może być zwierzęciem domowym? 

Choć przez wiele wieków pająki napawały ludzi lękiem, tak na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat zła sława, którą owiane są te stawonogi, ustępuje fascynacji i prowadzi do tego, coraz częściej można spotkać je w domach w roli pupila domowego.

Pająk jak każde zwierzę wymaga od swojego właściciela troski oraz odpowiedniej opieki, która nie jest tak łatwa, jak mogłoby się to wydawać, dlatego tak ważne jest nabycie odpowiedniej wiedzy przed zakupem pierwszego pająka.

Gatunki ptaszników dobre dla początkujących hodowli domowych

Wśród grupy pająków, które rekomendowane są dla osób początkujących znajduje się wiele gatunków ptaszników. Ma to miejsce z uwagi na małą jadowitość, dość wolne poruszanie się oraz znikomą agresję u poszczególnych gatunków z rodziny ptasznikowatych.

Ptasznik tygrysi – idealny pająk domowy

Jest to gatunek, który dość często wybierany jest na pupila domowego, głównie poprzez wzgląd na jego piękne, wielokolorowe umaszczenie. Nadaje się dla początkujących z uwagi na swoją łagodność oraz jad, który nie jest groźni dla człowieka. Ugryzieniu towarzyszy co najwyżej chwilowy ból albo obrzęk.

Czy znasz Brachypelma spp?

Przedstawiciele tego gatunku cechują się wyrazistymi kolorami, ich jad nie jest niebezpieczny. Gdy czują się zagrożone nie przystępują do natychmiastowego ataku, lecz wolą się wycofać. Trzeba jednakże uważać na parzące włoski znajdujące się na odwłoku, które są wyczesywane w stronę napastnika w sytuacji, gdy pająk czuje się zagrożony.

Grammostola spp – kolejny interesujący pająk

Pająki te są chętnie wybierane na pupila domowego, gdyż bardzo rzadko wyczesują ze swojego odwłoka włoski parzące oraz rosną dość wolno. Charakteryzują się ciemnym ubarwieniem, które urozmaicają delikatne akcenty kolorystyczne.