Mokra karma dla psów w puszce – dlaczego warto ją podawać pupilowi?

Niektóre psy karmi się tylko karmą mokrą w puszce i jest to jeden spośród właściwych sposobów żywienia czworonogów. Właściwie dobrana do potrzeb indywidualnych pupila karma mokra zapewni wszelkie konieczne składniki odżywcze, odpowiednie do właściwego rozwoju i funkcjonowania.

Mokre karmy dla psów mają sporo zalet, o których napiszemy poniżej.

Karmę mokrą można podawać psom w różnym wieku

Ten typ pożywienia, nadaje się dla pupili w różnym wieku. Możemy nim karmić seniorów, psy dorosłe czy szczenięta. Mokre karmy dla szczeniaków są zwykle bardziej rozdrobnione. Taką samą konsystencję, mogą mieć karmy z przeznaczeniem dla starszych psów z brakami w uzębieniu.

Dobra dla psów z kłopotami stomatologicznymi

Psy razem z wiekiem, mogą mieć coraz większe kłopoty z uzębieniem. Jest to rezultatem procesu naturalnego ich ścierania, ale może też być wynikiem procesów o charakterze patologicznym – odkładanie się kamienia czy zapalenie przyzębia. Suche karmy pomagają usuwanie płytki bakteryjnej i zmniejszają ilości tworzącego się kamienia, ale mogą nie sprawdzać się u pupili, które mają już poważne kłopoty z dziąsłami i zębami. Mokre karmy nie wymagają żucia, są łatwe do gryzienia.

Idealna do ukrywania leków dla psów

Podawanie psom tabletek do połykania, może stanowić wyzwanie. Niektóre połkną je od razu po umieszczeniu w pysku, inne zaś mogą je wypluwać. Dobrym rozwiązaniem będzie ukrycie tabletek w niewielkiej porcji aromatycznej i gęstej mokrej karmy.

Mokra karma dla psów poprawia apetyt

Karmy mokre są mniej kaloryczne (w przeliczeniu na ilość jedzenia), aniżeli suche. Wynika to z dużej zawartości wody. Są jednak lepszą opcją dla psów z gorszym apetytem, aniżeli karma sucha, ponieważ chętniej je zjadają. Karmy z puszek są też bardziej aromatyczne, lepiej pobudzają receptory węchowe, niż suche karmy.

One thought on “Mokra karma dla psów w puszce – dlaczego warto ją podawać pupilowi?

Dodaj komentarz