Na Spacerze z Psem: O czym pamiętać?

Nadchodzi wiosna, a wraz z nią pogoda sprzyjająca dłuższym spacerom. Cieplejsze i dłuższe dni zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu z czworonogiem. Wybierając się na spacer z psem trzeba oczywiście pamiętać o zapewnieniu pupilowi bezpieczeństwa. Przydadzą się też akcesoria, które zapewnią mu rozrywkę. O czym pamiętać wychodząc z psem?

Podstawowe akcesoria na spacer – o tym nie możesz zapominać!

Do najważniejszych akcesoriów, których nie może zabraknąć w wyprawce żadnego psa, należy z całą pewnością obroża lub szelki oraz smycz. Co wziąć pod uwagę podczas zakupów? Obroża daje większą kontrolę nad psem, dlatego może lepiej sprawdzić się w przypadku czworonogów mających tendencję do ciągnięcia smyczy czy gwałtownych reakcji. Z kolei szelki to dobry wybór, jeśli zamierzamy z psem uprawiać różnego rodzaju sporty, a także jeśli nasz pupil ma krótką szyję i obroża może u niego uciskać tchawicę. Dostępne w różnych długościach smycze pozwalają zaś znaleźć model idealny zarówno dla osób, które chcą zapewnić czworonogowi podczas spacerów nieco więcej swobody, jak i pozwalające na większą kontrolę oraz te umożliwiające regulowanie długości. Oprócz obroży lub szelek i smyczy na każdy spacer z psem, nawet krótką przechadzkę, należy zabierać woreczki na psie odchody. Aby mieć pewność, że nie będziemy o tym zapominać, warto zaopatrzyć się w specjalny pojemnik na woreczki, który można przypiąć np. do smyczy.

Ochrona przed pasożytami

Wiosna to czas wzmożonej aktywności kleszczy, które przenoszą groźne dla życia psów choroby. Można je spotkać nie tylko na łąkach czy w lasach, ale również w miejskich parkach czy na skwerach, a łagodne zimy sprawiają, że na atak tych pajęczaków narażeni jesteśmy właściwie przez cały rok. Ludzie mogą po prostu unikać zarośli, aby zminimalizować ryzyko ukąszenia przez kleszcza. Psy jednak uwielbiają eksplorować otoczenie, stąd trudniej jest uchronić je przed atakiem pasożytów. Właśnie dlatego rozsądnie jest sięgać po preparaty przeciwkleszczowe, np. w formie kropli czy aerozolu. Ważne jest przy tym, by dostosować konkretny produkt do masy zwierzaka, aby mieć pewność, że środek przeciw pasożytom zadziała skutecznie, ale nie spowoduje skutków ubocznych ze względu na zbyt duże stężenie składnika aktywnego. W przypadku większych czworonogów wybieramy więc większe dawki. Dobrym rozwiązaniem będzie też obroża Foresto dla dużych psów, która zabija kleszcze i pchły jeszcze zanim dojdzie do ukąszenia. Działa ona przez okres kilku miesięcy jest bardzo skuteczna, a producent oferuje również obroże dla mniejszych psów i dla kotów.

Co jeszcze się przyda na spacerze?

Zapewnienie bezpieczeństwa psu podczas spaceru oraz sprzątanie po nim to podstawa udanej przechadzki. Warto jednak pamiętać, że czas spędzony na świeżym powietrzu można wykorzystać na wspólną zabawę lub ćwiczenie komend przydatnych w wielu sytuacjach. Na spacer można więc zabrać także zabawki, jak np. frisbee, różnego rodzaju piłki do aportowania lub szarpaki, ale też przysmaki, które sprawdzą się jako nagroda podczas treningu. Wszystkie niezbędne podczas spaceru z psem akcesoria znajdziesz na https://zoopers.pl/.